🌦Kışın yaklaşmasıyla beraber bizim evde ve belki de sizin evde de ortam nemi azalmakta ve kuru hava artmakta. İdeal nem %40-50 arasıdır, bunun üstüne çıkmayın, çok nem çok konfor demek değildir, fazla nem de hastalıklara davetiye çıkarır. İdeal sıcaklık da 24 derecedir. .🌦 Ben ortamın nemini ve sıcaklığını ölçmek için bir küçük portatif cihaz almanızı öneririm( gebe seminerlerinde de çok tavsiye ederim iyi bir bebekli ev hazırlığıdır). .🌦 Buhar makinesi için de en basit olanı, suyu bitince kapanabileni yeterlidir. Marka sormayın buradan marka vermem😂. Sadece pahalı ürünler gerekmiyor derim( hastalarım bilir). .🌦 Yönteminiz ne olursa olsun, ülkenin veya dünyanın neresinden olursanız olun, doğru nemde durun keyifli bir sonbahar ve kış geçirin😊.#çocukdoktoru #ankaraçocukdoktoru #doktoroge #buharmakinesi

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu paylaştı: 28 Eylül 2018 Cuma

Evimizin nemini nasıl ayarlayalım?

🌦Kışın yaklaşmasıyla beraber bizim evde ve belki de sizin evde de ortam nemi azalmakta ve kuru hava artmakta. İdeal nem %40-50 arasıdır, bunun üstüne çıkmayın, çok nem çok konfor demek değildir, fazla nem de hastalıklara davetiye çıkarır. İdeal sıcaklık da 24 derecedir.
.
🌦 Ben ortamın nemini ve sıcaklığını ölçmek için bir küçük portatif cihaz almanızı öneririm( gebe seminerlerinde de çok tavsiye ederim iyi bir bebekli ev hazırlığıdır).
.
🌦 Buhar makinesi için de en basit olanı, suyu bitince kapanabileni yeterlidir. Marka sormayın buradan marka vermem😂. Sadece pahalı ürünler gerekmiyor derim( hastalarım bilir).
.
🌦 Yönteminiz ne olursa olsun, ülkenin veya dünyanın neresinden olursanız olun, doğru nemde durun keyifli bir sonbahar ve kış geçirin😊
.
#çocukdoktoru #ankaraçocukdoktoru #doktoroge #buharmakinesi

Tekrar Kontrol edin!

Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi?

😎 Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! .😎Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi🤔