Pazartesi , Mayıs 27 2019
Anasayfa / VİDEOLAR / Bebeklik veya çocukluk döneminde kalp sesleri (Üfürüm)

🍄 Bebeklik veya çocukluk döneminde kalp seslerini dinlerken bazen normalden farklı ritimler ve farklı sesler de duyarız. İşte burada en çok karşılaştığımız ÜFÜRÜM sesidir. .🍄 Bebeği dinler ve üfürüm duyarsak da duyduğumuzun şiddetine göre acele veya uygun zamanda o bebeğin bir çocuk kalp doktoruna gitmesini isteriz. .🌈Çünkü üfürüm duyulan bir hastayı sadece dinlemek yetmez bunun sebebi;💕Basit bir kalp duvarına şiddetli çarpma sesi mi?! 💕Yoksa kalpte duvarlarda delik mi var!? 💕Ya da kalp kapakçıklarında sorun mu var!?.🍄İşte bunları çocukların canını acıtmadan, göğüslerinin üzerinden kalp ultrasonu yaparak ( yani EKO) çocuk kalp doktoru bize söyleyebilmektedir. .🍄Üfürüm lafını duyunca tüylerimiz diken diken mi olsun!? .🍄Üfürümler ne zaman masum? Ne zaman değil?!.Sayın Doç. Dr. Osman Özdemir ( @drosmanozdemir ), bizim için anlattı, ben de sizinle paylaşıyorum. .💕Sevgiler ve iyi izlemeler. Bu konuyla ilgilenen arkadaşlarınızı da etiketleyebilirsiniz😊.#doktoroge #ankara #çocukdoktoru #ankaraçocukdoktoru #üfürüm

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu paylaştı: 18 Eylül 2018 Salı

Bebeklik veya çocukluk döneminde kalp sesleri (Üfürüm)

🍄 Bebeklik veya çocukluk döneminde kalp seslerini dinlerken bazen normalden farklı ritimler ve farklı sesler de duyarız. İşte burada en çok karşılaştığımız ÜFÜRÜM sesidir. .
🍄 Bebeği dinler ve üfürüm duyarsak da duyduğumuzun şiddetine göre acele veya uygun zamanda o bebeğin bir çocuk kalp doktoruna gitmesini isteriz. .
🌈Çünkü üfürüm duyulan bir hastayı sadece dinlemek yetmez bunun sebebi;
💕Basit bir kalp duvarına şiddetli çarpma sesi mi?! 💕Yoksa kalpte duvarlarda delik mi var!? 💕Ya da kalp kapakçıklarında sorun mu var!?
.
🍄İşte bunları çocukların canını acıtmadan, göğüslerinin üzerinden kalp ultrasonu yaparak ( yani EKO) çocuk kalp doktoru bize söyleyebilmektedir. .
🍄Üfürüm lafını duyunca tüylerimiz diken diken mi olsun!? .
🍄Üfürümler ne zaman masum? Ne zaman değil?!
.
Sayın Doç. Dr. Osman Özdemir ( @drosmanozdemir ), bizim için anlattı, ben de sizinle paylaşıyorum. .
💕Sevgiler ve iyi izlemeler. Bu konuyla ilgilenen arkadaşlarınızı da etiketleyebilirsiniz😊
.
#doktoroge #ankara #çocukdoktoru #ankaraçocukdoktoru #üfürüm

Tekrar Kontrol edin!

Lohusalık kaç gün sürer?

Yeni doğum yapan annelerin hayata ve bebeğine alışma süresi olan lohusalık kaç gün sürer, anne …